Nasze przedszkole

Nasze przedszkola są kameralne, bo stawiamy na to, aby dzieci czuły się u nas jak w domu.
Wiemy również jak ważne jest miejsce do zabaw na świeżym powietrzu, dlatego zadbaliśmy także o ogród z placem zabaw, bezpieczną powierzchnią boiskową, ogrodzony i dostępny wyłącznie dla naszych podopiecznych.

Nie jesteśmy przedszkolem językowym, chociaż angielskim bawimy się systematycznie, codziennie, również z native speakerem.
Ani nawet przedszkolem europejskim, choć nasi podopieczni są z różnych zakątków, nie tylko naszego kontynentu, ale i świata, a my z radością, wspólnie z dziećmi, z tego czerpiemy i staramy się poszerzać nasze horyzonty, nie tylko palcem na mapie. Smakujemy kuchnie świata, podziwiamy krajobrazy, przymierzamy tradycyjne stroje, jednym słowem podróżujemy, choć nie zawsze opuszczamy przy tym mury przedszkola.
Przedszkolem matematycznym się nie tytułujemy ale pilnie pracujemy na zajęciach z matematyki, które prowadzą u nas nauczyciele Szkoły Matematyki Alfa.
Nie nazywamy się przedszkolem sportowym, chociaż nasze przedszkolaki regularnie trenują piłkę nożną pod okiem trenerów Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków , karate z Krakowską Akademią Rozwoju, pływają na basenie w ramach Szkoły Pływania Kraul. Kiedy chcą, rakietą tenisową ćwiczą serwy, forhend i backhand, albo biegają mini maratony, sztafety czy runmagedon.
Brakuje nam też dopisku przedszkole artystyczne, choć z Pasją (Szkołą Tańca) tańczymy, śpiewamy przy akompaniamencie Sweet Melody Agencji Artystycznej, czasem nawet udaje nam się stworzyć zgraną orkiestrę. Na deskach teatru bywamy, ale sami też tworzymy teatr. Czasem budujemy scenę, innym razem kukiełki, a kilka razy do roku sami zamieniamy się w aktorów. Odwiedzają nas artyści, którzy wielką sztukę podają przedszkolakom do ich małych rączek, tak aby wiedziały jak trzyma się smyczek, miesza farby na palecie, tworzy pejzaże, portrety, kompozycje czy abstrakcje , albo tworzy z gliny, gipsu małe cuda. Czasami zamieniamy się wszyscy w kreatorów mody, a czasami sami chodzimy po wybiegu.
Staramy się aby w naszym przedszkolu każde dziecko miało możliwość odkryć coś, co sprawi mu radość, rozwinie pasje lub po prostu sprawi przyjemność.

W naszym ogrodzie organizujemy też spotkania rodzinne w ramach Dnia Rodziny, pikniki tematyczne, warsztaty, sadzimy i pielęgnujemy różne warzywa, owoce i kwiaty. Zimą dokarmiamy ptaszki, a latem obserwujemy zwierzęta np. jeże czy skaczące po drzewach wiewiórki.

Dbamy o to aby nasze sale były kolorowe, bezpieczne i przestronne, ale jednocześnie przytulne i wygodne, tak, aby przedszkolaki z przyjemnością spędzały w nich czas. Bawiły się i uczyły. Tryskały energią i odpoczywały. Korzystamy ze sprawdzonych, opatrzonych certyfikatem, funkcjonalnych i dostosowanych do potrzeb dzieci mebli i sprzętów. Staramy się aby różnorodność pomocy naukowych pozwoliła naszym wychowawcom jak najlepiej wspomóc indywidualne potrzeby każdego dziecka a zabawki, które znajdują się w przedszkolu cieszyły sympatią i zainteresowaniem każdego malucha.

Dbamy także o to aby maluchy rosły zdrowe i prawidłowo się rozwijały dlatego szczególną wagę przywiązujemy do posiłków, które u nas spożywają. Część posiłków przygotowujemy sami, a częściowo korzystamy z usług sprawdzonego i rekomendowanego (także przez sanepid) cateringu, który dostarcza nam codziennie świeże, smaczne obiady. Stale współpracujemy także z dietetykiem, który dba o różnorodną i zbilansowaną dietę naszych przedszkolaków, uwzględniającym ich indywidualne potrzeby zdrowotne (alergie) i diety nawet najbardziej skomplikowane.

Nasza kadra to nie tylko kompetentne i pełne pomysłów nauczycielki , ale przede wszystkim ciepłe, miłe i troskliwe ciocie, bo razem tworzymy jedną rodzinę!

Naszym celem jest stworzenie miejsca, w którym dzieci będą się czuły ważne i kochane, ale także miejsca, w którym nauczą się samodzielnie budować relację międzyludzkie i zawierać nowe przyjaźnie. Stawiamy również na indywidualne zdolności naszych podopiecznych, obserwując ich uważnie i wyłapując takie gwiazdy.
Naszym marzeniem jest stworzenie kolejnego miejsca, w którym całe rodziny będą spotykać się z chęcią i pielęgnować nowe przyjaźnie, nie tylko na przedszkolnych imprezach integracyjnych, ale również poza murami „Motylka”.

Oddział Bociana

• ul. Bociana 6A/3, 31-231 Kraków
  • Tel. 12 357 10 80

Oddział Białoprądnicka

• ul. Białoprądnicka 24, 31-221 Kraków
  • Tel. 12 357 12 60

Oddział Na Lotnisku

• os. Na Lotnisku 1/U14, 31-801 Kraków
  • Tel. 12 307 20 42

Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą!

Ministerstwo Oświaty

• Akademia Piłkarska Wisła Kraków